gyógytorna Balatonfüred icon

Gyógytorna

A gyógytorna fizioterápiás módszer, mellyel hatékonyan kezelhetjük a mozgásszervi panaszokat, sérüléseket. A gyógytornász célja elsősorban a fájdalom csökkentése, az ízületi mozgások javítása.

Balatonfüreden, egy helyen lehetőség van a diagnózis felállítására és a regenerációs folyamat lebonyolítására is magánklinikánk falain belül.

Azonnali időpontok Veszprém megyében | Kiváló gyógytornászok | Exkluzív környezet

Gyógytornászaink

Szakmai stábunkban lévő szakorvosaink több éves külföldi és hazai gyakorlattal rendelkező magasan képzett szakemberek, akik munkájuk és az ügyfeleink gyógyulása iránt teljes mértékben elhivatottak.

Máhr Viktória

Gyógytornász
Máhr Viktória Szakterület: gyógytorna   Viscerális terápia: A viscerális terápia a belső szervek egy speciális manuális terápiája. Az elnevezés a latin – viscera- szóból ered – ami a zsigeri hasi szervek, belső szervek összefoglaló neve. A szervezet teljes egyensúlyához a belső szervek és a többi szerv között is egyensúlynak kell lenni. Ennek az egyensúlynak a kulcsa a fascia rendszer (hártyarendszer), ami egy egységként működik és körbe veszi a belső szerveket, izmokat, ízületeket, idegeket és összekapcsolja azokat. Ha egy belső szerv nem tud jól elmozdulni a környezetéhez képest, ez a működésére is hatással lesz és diszharmónia, fixálódott szövetek, szöveti feszültségek alakulhatnak ki a fascia rendszerben. Ha ezek hosszú ideig fennállnak- funkcionális károsodáshoz, betegségek kialakulásához vezetnek. A hasfalon keresztül tapintani és diagnosztizálni lehet ezeket a feszüléseket a viscerális rendszerben (máj, gyomor, belek, vesék, kis medencei nemi szervek környékén, mellkasban). A terápia során finom manipulációkkal a belső szerveken, azok felfüggesztésein dolgozunk. Ha oldódnak a feszültségek, az hatással lesz a vázrendszerre is és ettől akár egy hát, derék, nyak, csípő, váll fájdalom is elmúlhat. A módszerrel többek között javítani lehet a záróizmok működését, oldani lehet összetapadásokat a hasüregen belül, műtéti hegek körül, javítani lehet a belső szervek keringését, ezáltal sokféle belgyógyászati, nőgyógyászati és urológiai kórkép tünetei enyhülhetnek. Visszatérő mozgásszervi panaszaink hátterében tehát sok esetben szerveink elégtelen működése áll. Kiknek ajánlott: - A Bizonytalan eredetű mozgásszervi panaszok - Fájdalmak és sérülések esetében (ostorcsapás sérülés, sportsérülések, különböző fejfájások, hát-, csípő- fájdalmak, idegi kisugárzások) - Belgyógyászati panaszok: reflux, Chron betegség, gyomor, bél problémák, hasi görcsök, puffadások, étel allergiák - Nagy hasi, mellkasi, kismedencei műtétek után kb. 12 héttel - Hosszan tartó különösen sok gyógyszerszedéssel, immobilitással járó betegségek, gyulladások után - Szülés után kb. 12 héttel (különösen császármetszés, gátmetszés, gátszakadás esetén) - Nőgyógyászati problémák pl. méh, petefészek ciszták, endometriozis, menstruációs zavarok, visszatérő hólyaghurut, meddőség esetén, ha a probléma oka ezen képletek feszüléséből ered - Prosztata problémák, lágyéki, gáttáji fájdalom, viszérgyulladás - Vizelet inkotinencia, kivizsgált kismedencei problémák, melyeknek nem találják az okát  
3059

GYÓGYTORNA - ÁRAK

Gyógytorna 30 perces 8 000 Ft -tól
Gyógytorna 60 perces 15 000 Ft -tól
Manuálterápia 45 perc 26 000 Ft -tól
Viscerális terápia ( első alkalom - 90 perc) 19 000 Ft -tól
Viscerális terápia (további alkalmak - 60 perc) 16 000 Ft -tól
Milyen esetekben forduljunk gyógytornászhoz? 

  • Műtét előtt vagy után
  • Balesetek, sportsérülések utáni rehabilitáció
  • Gerincsérv kezelésére
  • Gerincferdülés 
  • Lúdtalp
  • Nyak-, hát-, vagy derékfájdalom esetén
  • Csontritkulás kezelésére
  • Ízületi kopások kezelésére

 

A nyak-, hát-, derék-, gerinc problémák nagy része az ülő életmódból, vagy a testünket egyoldalúan terhelő munkából fakad, de a várandósság vagy a gyors növekedés is okozhat elváltozásokat. 

A gyógytornász a leletek birtokában, egyénre szabott mozgásterápiás kezelést végez, mely során a páciens megtanulja azokat a módszereket, gyakorlatokat, melyekkel saját maga is csökkentheti vagy megszüntetheti a panaszait. Hosszútávon a gyógytorna a leghatékonyabb módszer a mozgásszervi panaszok gyógyítására, és a fájdalom megszüntetésére, mivel javítja az ízületek élettani körülményeit.

Viscerális terápia

A viscerális terápia a belső szervek egy speciális manuális terápiája. Az elnevezés a latin – viscera- szóból ered – ami a zsigeri hasi szervek, belső szervek összefoglaló neve. A szervezet teljes egyensúlyához a belső szervek és a többi szerv között is egyensúlynak kell lenni. Ennek az egyensúlynak a kulcsa a fascia rendszer (hártyarendszer), ami egy egységként működik és körbe veszi a belső szerveket, izmokat, ízületeket, idegeket és összekapcsolja azokat. Ha egy belső szerv nem tud jól elmozdulni a környezetéhez képest, ez a működésére is hatással lesz és diszharmónia, fixálódott szövetek, szöveti feszültségek alakulhatnak ki a fascia rendszerben. Ha ezek hosszú ideig fennállnak- funkcionális károsodáshoz, betegségek kialakulásához vezetnek. A hasfalon keresztül tapintani és diagnosztizálni lehet ezeket a feszüléseket a viscerális rendszerben (máj, gyomor, belek, vesék, kis medencei nemi szervek környékén, mellkasban). A terápia során finom manipulációkkal a belső szerveken, azok felfüggesztésein dolgozunk. Ha oldódnak a feszültségek, az hatással lesz a vázrendszerre is és ettől akár egy hát, derék, nyak, csípő, váll fájdalom is elmúlhat. A módszerrel többek között javítani lehet a záróizmok működését, oldani lehet összetapadásokat a hasüregen belül, műtéti hegek körül, javítani lehet a belső szervek keringését, ezáltal sokféle belgyógyászati, nőgyógyászati és urológiai kórkép tünetei enyhülhetnek.
Visszatérő mozgásszervi panaszaink hátterében tehát sok esetben szerveink elégtelen működése áll.

Kiknek ajánlott:

  • A Bizonytalan eredetű mozgásszervi panaszok
  • Fájdalmak és sérülések esetében (ostorcsapás sérülés, sportsérülések, különböző fejfájások, hát-, csípő- fájdalmak, idegi kisugárzások)
  • Belgyógyászati panaszok: reflux, Chron betegség, gyomor, bél problémák, hasi görcsök, puffadások, étel allergiák
  • Nagy hasi, mellkasi, kismedencei műtétek után kb. 12 héttel
  • Hosszan tartó különösen sok gyógyszerszedéssel, immobilitással járó betegségek, gyulladások után
  • Szülés után kb. 12 héttel (különösen császármetszés, gátmetszés, gátszakadás esetén)
  • Nőgyógyászati problémák pl. méh, petefészek ciszták, endometriozis, menstruációs zavarok, visszatérő hólyaghurut, meddőség esetén, ha a probléma oka ezen képletek feszüléséből ered
  • Prosztata problémák, lágyéki, gáttáji fájdalom, viszérgyulladás
  • Vizelet inkotinencia, kivizsgált kismedencei problémák, melyeknek nem találják az okát

2022. júliusától érvényes áraink az alábbi gombra kattintva elérhetőek:

ÚJ árlista (2022.07.01-től)